Anasayfa Hakkımızda Ürün Çeşitlerimiz IP Kamera Demo Referanslarımız Bize Ulaşın
 

Fiber Optik Sonlandırma - Fiber Optik Kablo Sonlandırma Otdr Test
 

    Hizmetlerimiz

 
 

 
     

    Duyurular / Haberler

 

    Ürün Kategorilerimiz

 
 

 
 
8 : 24 : 228955
 
 

   

 
 

 
     
 

Anket

 
 

Sitemize Nasıl Ulaştınız ?
Google Reklamları
Google Aramaları
Arkadaş Tavsiyesi
Referans Listesi
 
     
   
 

Ürün İsmi : Fiber Optik Sonlandırma
Ürün Fiyatı : Sorunuz
Ürün Tanımı :
Fiber optik sonlandırma konusunda bilgi ve tecrubesi üst seviyede olan teknik ekiplerimiz tüm yurt genelinde hizmet vermektedir. OPGW hat fiber optik işçilikleri, Fiber optik kablo ek ve sonlandırma ihtiyaçları için teklif isteyiniz.
 
 
Fiber Optik Sistemler

Firmamız müşterilerine fiber optik network altyapısı ile ilgili kablolamadan sonlandırmaya, mevcut kullanılan network altyapısının iyileştirilmesine kadar olan hizmetleri ile birlikte bakır ve fiber optik network hatları için perfonmans test ve raporlama çözümlerini sağlamaktadır.

Günümüzde özellikle hız ve bant genişliği ihtiyacını karşılaması  ile birlikte haberleşme protokollerinin büyük bir kısmına olan uyumluluğunun yanı sıra; mesafe ve magnetik alandan etkilenmeme, bilgilerin güvenliği gibi sorunlara çözüm olması sebebi ile haberleşme sistemlerinde Fiber Optik seçeneği vazgeçilmez çözüm haline gelmiştir. 

Fiber Optik Kablo Sonlandırma

Fiber optik kablolar özel kutularda sonlandırılmak zorundadır. Bu kutular genellikle duvar tipi ve rack tipi kutulardır. Fiber optik kablolar genellikle yalnız başlarına kullanılamazlar. Kullanılan kablolar kabinetlere veya sonlandırma kutularına kadar getirilir. Aktif cihazlara fiber patch kablolar ile erişirler. Fiber Optik kablo ile patch kabloyu birleştirmek için arada Coupler veya Adaptör adı verilen iki tarafı dişi soketler kullanılır. Kullanılacak olan 

Fiber Optik Kablo Tipi

Genel öngörü uzak mesafelerde single mode fiber optik kablo, yakın mesafelerde multi mode fiber optik kablo şeklinde olmasına karşın single mode fiber optik kablo aktif cihaz fiyatlarının multi mode fiber optik kablo aktif cihaz fiyatları ile yaklaşmasından dolayı yakın mesafelerde de single mode fiber optik kablo çekimi yaygınlaşmıştır. Single Mode Fiber Optik Kablo kısa mesafeler için multi mode Fiber Optik Kablo yerini almasına karşın uzak mesafelerde m.mode Fiber Optik Kablo kullanılmamaktadır.

Fiber Optik Sonlandırma işlemi Epoxy ve Fusion Splice olmak üzere iki ayrı yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemlerden Fusion Splice yöntemi Epoxy yöntemine oranla; daha hızlı,kayıpları düşük, uzun ömürlü ve daha profesyonel olarak nitelendirilebilir.

Fiber Optik kabloların sonlandırılmasında standart ürün olarak olarak ST(yuvarlak görünüslü) veya SC(kare görünüslü) konnektörler kullanılmaktadır. MTRJ, LC ve FC gibi konnektör çeşitleri de mevcut olmasına karşın ST ve SC konnektor kullanımı daha yaygındır.






  Fiber Optik Kablo Çekimi bitiminde gerçekleşen Fiber Optik Sonlandırma işlemi  Sonucunda...


- Fiber Optik Kamera ( Fiber Optik Video ) IP- Dijital Kamera Görüntüleme sistemleri,

- Fiber Optik Kamera Çevirici  ( Fiber Optik Video Çevirici ) Analog Fiber Optik Kamera  sistemleri,

- Fiber Optik Network ( Switch SFP Modul, HP SFP Modul, CISCO SFP Modul, Oem SFP Modul ) sistemleri,

- Fiber Optik Ethernet Çevirici ( Fiber Optik media converter ) Sistemleri,

- Fiber Optik Endüstriyel Switch ( Fiber Optik PLC Scada ) sistemleri,

- OPGW Yüksek gerilim enerji nakil hattı Fiber Optik network sistemleri, OTDR Test ve Raporlama süreci ardından güvenle kullanıma hazır hale geleceklerdir.


 
 
   
Bu Ürün 1753 Kişi Tarafından incelendi.
 
     
Fiber Optik Kablo
   NET KAMERA ve FİBER OPTİK İLETİŞİM SİSTEMLERİ  
   TEL: 0(262) 324 70 41 - 42 FAX: 0 (262) 324 70 45  
   Her hakkı saklıdır. © 2010 fiber-optik.net